Wonders of Kaunas

kaunas.jpg

Can you find the Wonders of Kaunas? What, where or who within this city do you find wonderful, special and unique?

In December, artists from Laundry worked with students from The Art Institute at Vytautas Magnus University in search of the 7 (or 67) Wonders of Kaunas; together they will create an alternative guide to the city, through the eyes of our project participants.

We invite you to nominate your Wonder of Kaunas and tell us why it is memorable to you. All nominations will be published online.

Ar turi savo stebuklą Kaune? Kažką, kas yra stebuklinga, savita ir unikalu šiame mieste? Vietą, daiktą, žmogų ar įvykį?

Gruodžio mėnesį menininkų grupė „Laundry“ iš Didžiosios Britanijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Menų instituto studentai ieškos 7 (arba 67) Kauno stebuklų. Kartu su jumis jie sukurs alternatyvų Kauno miesto gidą.

Kviečiame nominuoti savąjį Kauno stebuklą ir trumpai papasakoti, kuo jis jums ypatingas. Visos nominacijos bus paskelbtos internete. Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.

Prašome užpildyti žemiau pateiktą formą / Please fill in the email form below

The Nominations

1. Vaizdas pro mano langa
Neiškenčiau nepasidalinusi!.. Pro savo langą matau 1 – bet kasdien vis kitokį nuostabų vaizdą, 2 upes ir jų santaką, 4 metu laikus (šiandien kažkodėl pasnigo!), aštuntą iš 9 fortų ir 10 Kauno bažnyčių. Matau vieną tikrą stebuklą, į kurį telpa visas Kaunas!
– Rima

2. Aleksoto tiltas
Kažkada jis buvo tituluojamas ilgiausiu pasaulyje tiltu, kurį pereiti prireikdavo net trylika dienų, o šiandien vos vienos trumpos akimirkos. Šio stebuklo paslaptis slypi ne modernioje dabartyje, o praeityje. Anksčia tiltas jungė du Nemuno krantus, kurių vienas (dešinysis) priklausė Rusijos imperijai, o kitas – Lenkijos karalystei. Abejuose krantuose galiojo skirtingi kalendoriai, kurių tarpusavio dienų skirtumas ir buvo trylika dienų.
– Ramunė

3. Napoleono kalno Aleksote apzvalgos aikstele
Nuo sio kalno atsiveria ispudinga bene graziausios Kauno dalies panorama. Gaila, kad ta vieta visiskai nepritaikyta patogiam tiek vietiniu gyventoju, tiek uzsienio turistu lankymui. Nera patogiu privaziavimu, taku, taigi nera itin aktyviai lankoma. Galbut itraukimas i Kauno stebuklus atkreiptu tiek visuomenes, tiek vietos valdzios demesi ir padetu suprasti, kokia tai nuostabi gamtos dovana ir kaip ja atgaivinti. Panasiai galima pasakyti ir apie Milikoniu kalno apzvalgos aikstele, nuo kurios atsiveria idomi Senamiescio, Vilijampoles panorama. Man abi sios vietos labai grazios.
– Vilma

 4. Buvusi "Skalsa"
Ne, ne, stebuklas tikrai ne pati "Skalsos" parduotuvė, lyg laiko masina atkeliavusi iš sovietmecio. Stebuklas yra tai… kad jos nebera! – Indre

5. Kauno senamiesti
Nes ten labai gražu, kai vienu metu lyja lietus ir šviečia saulė. Nes ten yra katedra, kur suremontuota atrodys ispudingai. Nes ten susilieja Neris su Nemunu ko daugiau niekur nepamatysi.
– Karolis 

6. Vytauto (švč. Mergelės Marijos) bažnyčia
Man ši bažnyčia lyg dangaus žvaigždė žemėj..Nepaprasta, švytinti, nedidukė, su jojeslypinčia gilia istorija, architektūra ir pačiu šventumu. Nuo jos atsiveria puikus vaizdas į upę, šalia – senamiestis, kuris taip pat didelis architektūros paveldas.
– Lina

7. Napoleono kalno Aleksote apzvalgos aikstele
Nuo sio kalno atsiveria ispudinga bene graziausios Kauno dalies panorama. Gaila, kad ta vieta visiskai nepritaikyta patogiam tiek vietiniu gyventoju, tiek uzsienio turistu lankymui. Nera patogiu privaziavimu, taku, taigi nera itin aktyviai lankoma. Galbut itraukimas i Kauno stebuklus atkreiptu tiek visuomenes, tiek vietos valdzios demesi ir padetu suprasti, kokia tai nuostabi gamtos dovana ir kaip ja atgaivinti. Panasiai galima pasakyti ir apie Milikoniu kalno apzvalgos aikstele, nuo kurios atsiveria idomi Senamiescio, Vilijampoles panorama. Man abi sios vietos labai grazios.
-Vilma

8. Vytauto Didziojo baznycia
Vytauto Didziojo baznycia ir prie jos esanti prieplauka: sita vieta man labiausiai patinka Kaune. Jei lankausi senamiestyje butinai ten visados uzsuku. Tai taip pat dazna jaunimo susitikmo vieta. Cia visada atsipalaiduoju, pamastau. Tiesiog atsisedu ant kranto ir stebiu tekancia upe arba ateinu pamaitinti gulbiu. O pati baznycia spinduliuoja paslaptingumu, nors neteko pabuvoti jos viduje (kiek nueinu, tiek uzdaryta), tai dar labiau stiprina toki jos ispudi. Idomi ir prie jos esanti liniuote, kuri matuodavo potvynio auksti, kai patvindavo pavasari Nemunas. Butinai parodykite sita vieta britams ir itraukite ja i savo gida;)
– Patricija

9. Panemunes pesciuju tiltas
Siltais vasaros vakarais ant jo labai smagu gerti vyna, ir megautis tirstu vakaru. O ziema, kai prisnigta, nuostabu pereiti per tilta… ir serti gulbes ant Nemuno kranto. Viskas taip spindi kaip pasakoje… Bet kuriuo metu idomu skaiciuoti pravaziuojancius traukiniu vagonus:)
Ausra

10. Paminklas arkliukams Žemaičių plente
Paminklas pastatytas arkliams, nugyvenusiems savo dienas tiesiant šį plentą.Be to, iš ten matosi Vilijampolės panorama ir Žaliakalnis su Prisikėlimo bažnyčia. Kai rusai tuo plentu bėgo, tai mano senelis Žaliakalnyje buvo Trispalvę išskleidęs, kad matytųsi.
P.S. Napoleono kalnas yra Šančiuose, o ne Aleksote, nors ir Aleksoto apžvalgos aikštelė yra.
– Ričardas

11. Prisikelimo baznycia
Prisikelimo baznycia – ryskiausias tarpukario sakralines architekturos pavyzdys. Ji statyta kaip Lietuvos nepriklausomybes paminklas. Baznycia dominuoja miesto panoramoje, matoma is daugelio apzvalgos tasku. Ji – Kauno miesto baltoji gulbe 🙂
– Ausra

12. Vytauto Didziojo baznycia
Silciausia Kauno vieta estetineir dvasine prasme.
– Daiva

13. Zaliakalnis
Zaliakalnis, jo prieskariniai namai, jo slaitai i Neries ir Nemuno puse. Zaliakalnio namai, vieni buve istaigingi, lenktais suapvalinatis kampais, kiti maziukai mediniai, keistos konfiguracijos, keistu spalvu, bet tokie mieli maziukai. Zaliakalnio rajonas tebera prisisunkes Kauno prieskario istoriju, toji dvasia ten dar gyva. Uz tai myliu Zaliakalni.
– Rasa

14. Sv. Gertrudos baznycia
Tokia maza ir neitiketinai jauki. Turtinga savo istorija, netilpusiu varpu ir stebuklingu rusiu su prasytoju zvakemis.
– Ruta

15. Požeminė perėja prie geležinkelio stoties
Klaidesnio dalyko nėra pasaulyje! Kiekvienąkart atvažiavęs į Kauną joje pasiklystu 🙂
– Vytautas

16. Vaizdas nuo Savanoriu laiptu
Kaskart kai lipu siais laiptais negaliu atsistebeti nuo ju atsiverianciu Kauno paveikslu. Nesvarbu ar mano miesta siltai apgaubia saules spinduliai ar jis ramiai snaudzia magiskam ruko glebi. Tas vaizdas mane visada ikvepia ir pakyleja. Tuo pat metu, atrodo, tu pakyli virs miesto, o tuo paciu jis tau savo groziu guli po kojom.
– Laura

17. Prisikelimo baznycia
Pats didziausias Kauno stebuklas – matomas is daugelio vietu. Matau jos balta boksta vos atsikelusi pro savo langa, matau ja eidama miegoti – visa spindincia ir dar ryskesne, apsviesta gilioj nakties tamsoj – tokia mistiska ir ryskia. Matau vaziuodama i universiteta, ar sededama per paskaitas uz lango. Vaiksciojant po Kauna, niekad nezinai kur gali uztikti kampeli, is kurio netiketai atsivers sios didingos Kauno baznycios vaizdas…:)
– Karolina

18. Naktinis Kaunas
Naktinis Kaunas ir jo ziburiai pro 12 auksto langa Taikos pr is bendrabucio TAIKA ;)) nerealus romantiskas vaizdas: tiek lyjant, tiek sningant…
– Ingule

19. Kauno tvirtove
Savo didingumu ir ispudingo masto darbais pribloskiantis statiniu kompleksas.
– Marius

20. Vytauto baznycia
Juk cia pasaulio karastas, silti atsiminimai is senu geru laiku uzplusta pravaziuojant pro sia baznycia.nuostabiai grazi vieta 🙂
– Indre

21. Baras B.O.
Cia renkasi spalvingas Kauno jaunimas, studentija, menininkai ir ju muzos:) apie BOske sklinda garsas toli, nes tai vienintele tokia atvira ir paprasta vieta visame Kaune netradiciniams zmonems…
– Rasa

22. Panemunes silas ir dar kruva visko:)
Panemunes silas, tai ko gero didziausia zalia erdve miesto ribose, kur galima pabegti nuo ismetamuju duju ir triuksmo, pasupti akis pusu virsunese ir issivalyti siela… dar pamineciau Pazaislio vienuolyna, ypac kai ten vyksta festivaliai, kaip ir "Kauno jazz", Kauno marias ir ju skardzius, ant kuriu gera gerti arbata… savo "naktine auto trasa" – toks malonumas "prasinesti" tusciom Kauno gatvem, skendinciom geltonoj zibintu sviesoj, skambant Opus3 ar Pukas2, ypac leidziantis is Aukstuju Sanciu taip vadinamu "uosvienes liezuviu" i Zemuosius… Dar pamineciau neseniai atsidariusi Laisves alejoje, brome priesais Dramos teatra, netoli Adidas, sulciu bara "Morku selsmas", kuriame gera "kitokia" veganu maisto virtuve, nuosirdi ir paprasta savininku pora… Idomesis maistas ir Radharanej Vilijampolej… ir vis gi man didziausias stebuklas – cia gyvenantys draugai:)
– Ruta

23. Mečetės menulis / Moon of the Mosque
Būna momentai, kai saulė šviečia ir pagauna mečetės menulį taip, kad beria stebuklingus spindulius per mūsų aplinką.

There are moments when the sun hits the moon atop the mosque in such a way that rays shimmer magically all around.
– Vijole Arbas

24. Kauno tvirtove ((apleisti) fortai)
Labiausiai neivertintas ir uzmirstas istorinis paminklas. Kol dar islike autentiski tuos (ir velyvesnius) laikus menantys simboliai ir dvasia, tuo daugiau zmoniu turetu tai pamatyti ir pajusti! …ir suprasti kaip nesiskaitoma su tokiais ispudingais paminklais.
– Emanuelis

25. Slabodkė (dab. Vilijampolė)
Slabodkės gatvelės. Jose iškyla gražuolių moterų, mokytų rabinų, išblyškusių studentų ir raumeningų mėsininkų pasaulio su ožkomis ir smuikininku padebesiuose vizija, kur kasdienybės ankštuma baigiasi šeštadienio prabangoje ir ramybėje, apie ką dar byloja susiglaudę namai siaurose gatvelėse, kaip tai Mark Chagall. Ar tai ne pasaulio stebuklas, kad žiūrėdami jo nemato?
– Julius

26. Vytauto baznycia ir Aleksoto tiltas
Vakare nuo to kalno kur kyla ir leidiasi funikulierius atsiveria nuostabus vaizdas – naujojo Aleksoto tilto, Vytauto baznycia ios o kartu ir viso miesto Å¡viesu spektaklis, kurio vaizdas toks romantiskas…….
– Giedrius

27. Šv.Gertrūdos bažnytėlė
Seniausia Lietuvoje gotikinė bažnyčia (XVa.), specialiai pastatyta kreiva, kad gražiai atrodytų nuo senojo kelio į Vilnių (dabar Gruodžio g.). Kauniečiai ją žino, kaip "Šaritkų" bažnyčią. Buvo manoma, kad gali išsipildyti bet koks noras, jeigu aplink ją apeisi keliais (atsiklaupęs)…
– Marijonas

28. Kalantos auka
Kalantai buvo 19 metu, kai jis pasiaukojo, nezinodamas, kas is to bus: ar kas atsilieps, ar palaikys. Ar Tu galetum taip padaryti?
– Gediminas

29. Santaka
Ne kiekvienas miestas turi dvi upes sutekancias i viena… Tik gaila, kad esant blogiems orams ten tenka klampoti . Bet vis tiek ten gera. 🙂
– Lina

30. Kauno tarpukario architektura
Sutinku, kad Kaune yra daugybe graziu pastatu, taciau didziausia ir unikaliausia vertybe siame mieste – laikinosios sostines architektura.
– Giedre

31. Arvydas Garbaravičius
Tokį stebuklą retai rasi-tikras viešųjų kalbų genijus!!! Studentus universitete abiturientais vadina! 10 balų exmerui 🙂
– Jaunius

32. Zvakiu sventove
Gertrudos baznyteleje toks nuostabus kambarelis, kur dega desimtys zvakiu… Kiekviena is ju – zmogaus malda. Ten bet kas gali uzdegti savo meiles malda uz kita zmogu. Garantuotai Kaune daugiau tokios vietos nera… o gal net ir Lietuvoje!
– Indre

33. Zemieji Sanciai
Sanciukai – vienas seniausiu, graziausiu, bohemiskiausiu, ramiausiu – arciausiai gamtos islikusiu rajonu musu mieste. Nemunas ir Jiesia, Napoleono kepure, kuri liudija to paties prancuzu karzygio kelimasi per Nemuna… Restauruojamos kareivines, virstancios neeiliniais gyvenamaisiais namais. Sanciai – kontrastu rajonas: mazos, jaukios trobelytes ir pilys. Kaimynai ir tie, kurie atseit pikti. Bet uztektu vien pagyventi pora savaiteliu cia ir kiekvienas suprastu, kad eiti kitur nebeiseina. Kam rinktis "betoninius rajonus", jei salia centro gali gyventi it mazame miestelyje? As balsuoju uz Sancius (ir Aukstuosius, be abejo:)).
– Liusesita

34. apleistu viesbuciu stogai
Vaizdas nuo didziuju, apleistu Mickeviciaus g. ir Mindaugo pr. stogu – fantastiskas, ypac nakti… Ar kada matei kitoki Kauna? Lengva, ziburiuojanti, ramu ir kartu nepaprastai gyva, besikeicianti. Nors viesbuciuose taip ir neapsigyveno zmones, taciau ten gyvena nuostabus vaizdai ir intriguojanti istorija apie Kauna, kurio nepazinsi vaiksciodamas tik saligatviu:)
– Rasa

35. Pazaislio vienuolynas
nuostabi vieta.. vien savo istorija, aura ir ten esanciais zmonemis. niekur kitur neatsipalaiduoju, kaip pazaislio baznycioje.. aisku, jei ten nera mirtinai salta 😉
– Violeta

36. Prisikelimo baznycia
kaune gyvenu tik 3 menesius bet labiausiai suzavejo sis pastatas. lb graziai ir didingai atrodo tamsiu paros metu kai buna apsviestas…na dar wienas is geresniu yra Aleksoto tiltas,taip pat lb grazus nakti 🙂
– Vincas

37. Liūtai prie Karo muziejaus ir Stumbras Ąžuolyne
Turbūt nėra nei žmogaus užaugusio Kaune, kuris vaikystėje nebutų ropštęsis ant šių gyvių, lakstęs aplink juos ar fotografavęsis su jais 🙂
– Kornelita

38. Kadagių slėnis Panemunės šilas Juozapavičiaus gatvė
Gražiai dienos pradžiai įkvepia pasibėgiojimai Panemunės (Basanavičiaus) šile.. arba nuramina grįžtant pavakare po darbų, kur jaukiai porelės, vaikai su seneliais maitina gulbes, kalbasi, jaučia vieni kitus. Tai įkvepia. Nuramina. Suteikia jėgų. Kauno senovės dvelksmas juntamas Juozapavičiaus g. Kadagių slėnis – gražiausia, ką atradau gyvendama Kaune!!! Visam pasauliui šį stebuklą noriu rodyti!!!
– Deima

39. Laikinoji Kauno Kristaus Prisikelimo baznytele
Zinoma, Kaunas turi labai daug stebuklu, o kiekvieno zmogaus sirdyje ju buna dar daugiau… Siai baznytelei, esanciai Zaliakalnyje, Aukstaiciu gatveleje, turiu savu sentimentu. Be to, ji jauki, atlaikiusi daug negandu ir uzmirsta didziuju baznyciu fone. Kauno fortifikacijos sistema taip pat labai idomi ir egzotiska. Sia vasara griztant nuo psichiatrines, atradau Aleksoto apzvalgos aikstele, nuostabi panorama. Nuo Milikoniu kalno aiksteles taip pat. Placiausia panorama nuo Prisikelimo baznycios. Nepamirskim funikulieriu (Aleksoto ir Zaliakalnio). Pazaislio vienuolyno kompleksas itrauktas i Unesco sarasa. As I savo sarasa itraukciau ir sovietini tanka, stovejusi netoli VI forto, uz kurio mano akys labai stipriai uzkliudavo vaikysteje, deja, jo nera. Tad saugokime ir puoselekime ka turime…
– Gytis

40. 10 autobuso maršrutas.
Juo (greičiausiai visai kitokiu, tik skaičius tas pats) prieš daugiau nei dvidešimt metų mama į studijas važinėjo, prieš metus ir aš į mokslus dardėdavau. Pro šito maršruto autobuso langus visi stebuklai ir matosi: bundantis miestas žiemos rytais leidžiantis nuo Milikonių kalno, Vilijampolės užkaboriai, sena vaistinė ties žiedu, kur močiutė jaunystėje dirbo, per kamščius nuo mašinų linguojantis tiltas prie Kauno Pilies ir pati Pilis, Laisvės Alėja, biblioteka, ąžuolynas, zoologijos sodo ir chemijos fakulteto stotelė, KTU studentų miestelis. Kiekviena stotelė – sentimentų prisigėręs stebuklas.
– Giedrė

41. Tiltas i Kleboniskio miska!
Ant jo galima pasedet nukarinus kojas zemyn ir mosikuot kiekvienai pravaziuojanciai masinai. O jai nesupypsejus isrekt kiek gerkle leidzia viska, ka apie ja manai ir to niekas negirdes. Temstant anuo tilto atsiveria nuosabus saulelydis, o sutemus, atrodo, uzsidega visos galimos lempos namu laguose. Tiesiog grazu!
– Julija 

42. Kauno krepšinio lyga
KKL – tai entuziasto Esmiraldo suburtas burys komandu, kurios bendrauja ir siekia pergaliu. Partizaniniu keliu ugdosi trenerius ir daro sventes ne tik mums bet ir Kauno miestui.
– Lina

43. Laiptai į parodos kalną
Labai patinka lipti laiptais, todėl visada smagu prieiti tuos laiptus ar eitum į Vytauto atrakcionų parką ar į Kauno sporto halę. Nežinau ar dar yra kur daugiau laiptuku kur nors lipant gamtoje Kaune.
– Kęstutis Žižys

44. Jiesios draustinis
Šiame draustinyje yra įspūdingas skardis. Kiekviena vasrą stengiuosi bent kartą tenai nueiti, nuo kurio atsiveria įspudingas reginys, Jiesios upė, sodai ir žaluma visur aplinkui.
– Simona

45. Burovaite
Panemunes parkas su tiltu, su misku tiesiog laabai grazu kiekvienu metu sezonu! Nezinantiem, jis yra uz prekybos centro "Molas", o zinantiem nemanau kad reik daug paaiskinimu kodel jis turetu buti itrauktas i Kauno stebuklus =]
– Edita

46. Sv Jurgio baznycia
Pati graziausia baznycia Kaune. Nuostabi vieta, nuostabi architektura, butent dabar, kai dar nera atrestauruota. Gaila, aisku, kad pastatas apleistas ir nepriziurimas, bet jame jauciama ypatinga atmosfera – puiki vieta meno erdvei. Man patinka aptrupejusiose sienose ieskoti senu fresku fragmentu, kazkas yra toje vietoje.
– Jurate

47. Ąžuolynas
Kaunui visi gali pavydėti, kad miesto centre yra išlikusi tokia šventų medžių giraitė (kurioje ganosi metalinis stumbras :))).
– Asta

48. Vietos, kuriose gera ir smalsu – Kauno funikulierius;
– jaukus keltuvas su  Kaune niekada neatsirasiancio tramvajaus interjeru ir zemaiciuojanciais "vairuotojais"; Pompejos kiemas-sulinys, primenantis Paryziaus art noveau pastatu kiemus; Zilinsko dailes galerijos budetojo kambarys su ispudingesne nei muziejaus daikciuku kolekcija; Kauko kavine, uz kurios flagstoko uzsikabindavo menulis; Botanikos sodas – nes jo oranzerijose apstu dirbtinai apvaisintu kaktusu su leliju ziedais.
– Julija

49. Viešbutis – vaiduoklis Kęstučio gatvėje
Vienintelė vieta Kaune, nuo kurios pasimato miestas. gal šiek tiek pavojinga, bet kartu ir paslaptinga, bei romatiška, sukelia tikrai gerus prisiminimus. Bent jau man…;)
– dalyte

50. Saulelydis tarp dvylikaauksciu Taikos pr.
Kartais tuo metu ten paklajoja ir koks rozinis ar violetinis debesiukas..:) Viena… vakara… ant daugiaaukscio sienos saule ir pripedavo. NA, RIMTAI:) Gaila, kad mano mobilus buvo per silpnas atspindet ta vaizda… Geltonai rusvi padai ismargino mura… Ir mano siela…:)
– Inga

51. V. Putvinskio gatvės dvasia
Jeigu pereini visą V.Putvinskio gatvę ir galvą kartais pakeli į viršų, pasuki į dešinę, į kairę, sustoji, atidžiau apžiūri visus unikalius laikinosios sostinės didybę išlaikiusius pastatus (vietomis nubyrėjęs tinkas tik pasako kokie jie seni ir autentiški) supranti jog šią gatvę galima drąsiai laikyt Kauno identitetu. Juk niekas daugiau neturi nei Čiurlionio, nei Velnių muziejaus. Yra čia ir Menininkų namai, yra ir milžiniška raudonų plytų Pompėjos siena ant kurios auga ne ka mažesnis vijoklis, rudenį nusidažantis ta pačia plytų spalva. O kur dar funikulierius, ir kiti ant šlaito
esantys pastatai…
– Ugnius  

52. Zvakiu sventove
Sv.Gertrudos baznycios rusyje, ir salia baznycios mazame namukyje yra begale zvakiu kurios dega po savaite laiko, ir ten visada ju pilna, ten tikras stebuklas, nes zmones uz savo norus dega zvakes, buna aukojamos misios penktadieniais, o visa savaite vienuoles meldziasi uz moniu norus ir prasymus bei maldavimus… tai tikras stebuklas, nes priejus prie zvakes sventoves plusteli didziule banga silumos ir sviesos….
– Ruta

53. Kauno grūdų kombinatas
Kai žiūri į jį iš Nemuno salos, atrodo panašus į pasakų pilį… Toks spalvingas:) Beje, ir pati Nemuno sala – tikras stebuklas. Čia dingsta miesto triukšmas, vasarą geltonuoja šalpusnių kupsteliai… O norintiems pamirkyti kojas visai netoli iki upės..
– Fabijonas

54. Baras B.O.
Tai vieta i kuria atejes niekada nepasijusi vienisas 🙂 ten visada busi savas… unikali vieta kaune, kuri vis traukia i ja sugrizti.
– Eglė

55. Stebuklu pilna parduotuvele "RepliqueBoutique"
Nors is isores sia parduotuvele sunku pastebeti, taciau iejus i vidu, pasaulis nusvinta auks spalvomis: kiek cia visko grazaus, kaip cia jauku ir gera pabuti. I niekas nereikalauja nieko pirkti – gali klestelti ant fotelio i gurksnodamas arbata keleta valandu stebeti rankomis sukurtusstebuklus ar viena toki cia pat pasigaminti pats. Sie stebuklai dedasi Kaune.
– Jone

56. Kauno Santaka
Dvieju upiu (Nemuno ir Neries) santakoje kuresi ne tik Kauno, bet visos Lietuvos istorija. Kaunas Hanzos dalis.
– Mantas

57. Daukanto gatve
 Nes ji labai grazi ir jauki, ten buvo mano namai. Ji pati graziausia gatve.
– Rasa

58. pauksciai
kovo vienuoliktosios gatves ziede buriuojasi kirai, as nezinau kodel ju ten yra …bet atrodo stebuklingai. ypac rytais …
– Mantas 

59. Ramybės parkas
Nuostabiai nuaugusiais medžiais parkas pačiame miesto centre. Jau vaikystėj padaręs įspūdį , ten rudenį eidavom mėtytis lapais:) Mėgstu po šįparką vaikščioti ir žavetis unikaliais jo medžiais, kurie tikrai viens už kitą įdomesni , it skulptūros stovi ir taip ramiai samanoja jau metų metus. Net pravažiuojant pro šalį, būna gera pailsinti akis į tuos siluetus. Tikra ramybė:)
– auguste

60. Frykyne
Yra Kaune tokia vieta, kur dar galima atsekti Fryku dvarelio liekanas. Ji kure tevas ir sunus, abu architektai. Tebera archaiskas namas Bugos g. 8, kadaise turejes medine droziniais puosta veranda. Zemai, kur dabar "Stumbras", buvo stiklines oranzerijos, o ant kalno – malunas. Nors laiptai su sargo nameliu apacioj jau perdaryti, bet jais kopiant, galima sutikt Fryko sraigiu, jos ypatingos – nedideles, dryzuotos. Tai – Frykyne.
– NL

 61. Senamiestis
Ten gera, ramu, grazu…Visada pasitinka banalia romantika kvepiantys namai, senosios gatveles, baznycios…
 – Asta

62. Vytauto baznycia
Neitiketina vieta, ramybes oaze…
– Tomas

63. zmiana
powstaje. znika. powstaje. znika. powstaje. znika.
– Martyna

64. Vytauto Didziojo baznycia
Pastatyta prie vandens, nuostabi ankstyvojo gotikinio stiliaus baznycia.
– Monika

65. Valgykla, prie Soboro
Ji vis dar yra! Pigi, studentiska valgykla, uztikau ja visai netycia, paciame Kauno centre, stebuklas yra tai, kad joje yra sustojes laikas.
– Asta


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *